DŮLEŽITÉ: První kroky

 

První kroky k správnému nastavení tisku štítků a odesílání dat jsou následující:

 

Zadání čísel balíků (Pouze u laserové, inkoustové a termo tiskárny)

 

Pro tisk štítků je třeba zadat číselný rozsah balíků. Pro získání těchto čísel kontaktujte prosím náš zákaznický servis. Pošleme vám číselný rozsah zabalený v "zip" souboru, který naimportujte do programu v menu "Nastavení/Zadání čísel balíků".

 

Nastavení tisku

 

Před samotným tiskem štítků je vhodné vytisknout testovací stranu. Tuto možnost naleznete v "Nastavení/Všeobecná nastavení/Nastavení tisku/Vytisknout testovací stranu". Měli byste vidět čtyři trojúhelníky, v každém rohu štítku jeden. Pokud ne, upravte nastavení s pomocí měřítka na testovacím štítku v menu "Nastavení/Všeobecná nastavení/Nastavení tisku". Upravte hodnoty x a y nebo posuňte myší žlutý čtverec podle potřeby.

 

Popis: Popis: ScreenHunter_002

Popis: Popis: skenovat0001 (Small)

 

 

Tisk štítků

 

Štítky můžete vytisknout v menu "Operace se štítky/Tisk štítků" nebo kliknutím na ikonu s čárovým kódem. Před tiskem je potřeba vyplnit údaje o zákazníkovi v menu "Základní údaje/Údaje o klientech". Zde můžete také vyplnit adresu odesílatele. Poté v "Tisk štítků" můžete jednoduše volit adresy ze seznamu. V menu můžete také zvolit dobírku nebo extra služby.

 

Uložení a odeslání údajů o balících

 

Po vytištění štítků musí být údaje odeslány do GLS. Můžete to provést kliknutím na odesílací ikonu nebo v menu "Základní údaje/Uložení a odeslání údajů o balících". Jestliže existují údaje k odeslání objeví se v pravém horním rohu výstražná značka, která zmizí po úspěšném odeslání dat.

 

Jestliže nefunguje odesílání dat, klikněte na kapitolu s nejčastěji řešenými otázkami. Klikněte zde.

 

 

 

Pokud máte další otázky zavolejte naši Zákaznickou linku GLS tel.: +420 565 301 100. Pro další tipy si zkuste přečíst nápovědu.