POZOR: Daná číselná řada (zip soubor) se NESMÍ nikdy použít 2x či použít naráz do více PC (GLS Connectů)! Hrozí zdvojení číselné řady, nedoručení zásilek a nevybrání dobírkových částek!

Platnost číselné řady (ZIP souboru) je pouze 5 dní. Pokud nebude naimportována do této doby, tak je nutné si objednat jinou.


Zadání čísel balíků:
 

 

Balíkový štítek je samolepicí papír, na který se tiskne adresa příjemce a odesílatele a identifikační číslo balíku v numerickém formátu i čárovém kódu. Tento štítek se lepí na balík a GLS podle těchto údajů doručuje balíky, a proto je důležité vyplnit je správně. Číslo balíku je jedenáctimístný číselný identifikátor. Tento identifikátor je zakončen kontrolním číslem, který je vytištěn v menší velikosti. Toto číslo umožňuje sledování balíku, takže můžete sledovat stav balíku v GLS online nebo zavoláním na zákaznickou linku GLS. Číslo balíku je generováno z předem nadefinovaného rozsahu, který se zadává v programu.

 

 

 

a)    U termo, laserové nebo inkoustové tiskárny program tiskne na štítky číslo balíku, čárový kód a adresu. K tisku se používají prázdné štítky bez předtištěných čísel a kódů. Čísla balíků se tisknou z předem daného intervalu (souboru), který vám zákaznický servis GLS na požádání zašle.
Číselná řada (rozsah) je v souboru s příponou zip a do programu se naimportuje v menu "Nastavení/Importování číselné řady".
Pozor: Zip soubor se nerozbaluje (je zaheslovaný), ale rovnou se importuje.
Pokud chcete posílat balíky jako různí odesílatelé, musíte si objednat a naimportovat  řady pro všechna jména (klientská čísla). Po importu program požádá o zadání jména, které potom můžete zvolit při tisku štítků.

Popis: Popis: D:\Dokumenty\Snímání plochy\ScreenHunter_026.jpg


b)    Jehličkovou tiskárnou můžete tisknout na přetištěné leporelo. V tomto případě jsou již předtištěny čárové kódy a čísla balíků a číselný rozsah je definován danými předtištěnými štítky. První a poslední číslo ze štítků musíte zaregistrovat v menu "Nastavení/Importování číselné řady".

 


Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: ScreenHunter_005